Obóz Pilates i Nordic Walking 15-21.07.2023
Dom Łowyń

Na tegoroczny obóz serdecznie zapraszam wszystkich, do Domu Łowyń na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie nazywane również krainą stu jezior. Obiekt położony jest w zachodniej część Wielkopolski na mocno pofałdowanym przez lodowiec terenie wśród lasów, wzgórz, setek jezior, stawów i oczek wodnych. Otaczająca, dziewicza przyroda sprzyja wypoczynkowi i właśnie na niego w tym roku stawiamy ;-). Zamieszkamy i będziemy pogłębiać techniki pilates i nie tylko w jasnym, przestronnym budynku przeznaczonym tyko dla nas 😉 oraz poprawiać technikę nordic walking w okolicznych lasach, na polach i łąkach. Czas wolny spędzimy  kąpiąc się w przydomowym bardzo czystym  jeziorze Głębokim, leżąc w hamakach i prowadząc długie rozmowy przy ognisku. To wszystko uzupełni przepyszna kuchnia wegetariańska osobiście przygotowywana przez własicielkę obiektu. Zatem jeśli chcesz naładować ciało i umysł dobrą energią nie powinno Cię tu zabraknąć 😉

 Zobacz Dom Łowyń w pełnej okazałości 😉

Dom Łowyń to miejsce o dziewiczym charakterze. Położony jest na wydłużonym  terenie o nieregularnym kształcie pośród  kilkudziesięcioletnich drzew. Przylegające jezioro Głębokie jest jednym z najczystszych spośród ponad stu, które znajdują się w okolicy. Ma 11 hektarów powierzchni i głębokość sięgającą 18 metrów. Jest zasilane dwoma niewielkimi strumykami. Nie ma ogólnodostępnego kąpieliska – z jeziora korzystają wyłącznie mieszkańcy kilku domów położonych nad jego brzegiem. 

 

Nieco dalej zaczynają się pola uprawne przylegające do położonej 2 kilometry dalej wsi Łowyń (dwa sklepy spożywcze, jeden wielobranżowy, kościółek). 

W odległości krótkiego spaceru od DOMu (kilkaset metrów) znajduje się stadnina koni i kompleks saun. 

Oddalony o  12 km Międzychód, to jedenastotysięczne miasto z zabytkami architektury i pełną infrastrukturą obejmującą sklepy, kawiarnie, place zabaw, kino, szpital i stadion.

Do głównych atrakcji turystycznych regionu należą: Puszcza Notecka, parki krajobrazowe (Pszczewski i Sierakowski), kilka rezerwatów przyrody oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony z rezerwatem nietoperzy.

Atrakcje dodatkowe, które na nas czekają 😉wSauny

Kajaki

Lawendowe Pola

Bazarek Natrury

Wielkopolskie Parki Krajobrazowe

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Dzięki dużej powierzchni jeziora (dwustumetrowa linii brzegowa) oraz otaczających lasów i łąk,  każdy znajdzie zaciszny kąt. Hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew, koc na trawie w pełnym słońcu,  zachęcają do odpoczynku i relaksu.

Wyżywienie –  dieta wegetariańska, wegańskiej  również dla osób mających jakiekolwiek ograniczenia w diecie.

Miłośników czworonogów gospodarze zapraszają ze swoimi pupilami po wcześniejszym uzgodnieniu takiego pobytu.

Ramowy plan dnia:

7:00 Oddech – poszukiwania utraconej sztuki                                                                              7:30 – 9:30 Poranna lekcja Essential Pilates z podziałem na grupy: początkującą i średnio zaawansowaną                                                                                                                                   9:30 Śniadanie                                                                                                                                  11:00 – 13:00 Nordic Walking
14:00 Lekki obiad
14:00 – 18:00 Czas wolny
18:00 Obiadokolacja
19:30 Power pilates, warsztaty, mobilizacja, relaksacja

Lokalizacja i dojazdy

Dojazd:

Od strony Miedzichowa: Należy trzymać się drogi 160 aż do zjazdu na Łowyń. Dalej kierować się na Pszczew (oznakowany skręt w lewo). Droga będzie zakręcać najpierw pod kątem 90 stopni w prawo, potem łukiem w lewo. Na łuku (przed cmentarzem) odbija w prawo droga gruntowa, która po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.

Od strony Gorzynia: Należy trzymać się drogi 160  aż do zjazdu na Łowyń. Dalej kierować się na Pszczew oznakowany skręt w prawo). Droga będzie zakręcać najpierw pod kątem 90 stopni w prawo, potem łukiem w lewo. Na łuku (przed cmentarzem) odbija w prawo droga gruntowa, która po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.

Od strony Pszczewa: Należy minąć punkt widokowy w Świechocinie. Kiedy po prawej stronie pojawi się jezioro Łowyńskie, a droga zacznie łukiem skręcać w prawo, należy skręcić w drogę gruntową odbijającą w lewo za cmentarzem. Droga po około kilometrze przez pola rozwidla się pod lasem. Należy wybrać lewą odnogę. DOM Łowyń będzie 200 metrów dalej po lewej stronie.

Adres

Dom Łowyń 

Ul. Dormowska 6, 64-426 Łowyń (gm. Międzychód)

Cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, zupa i obiadokolacja, zajęcia Pilates, Nordic Walking wraz z nauką kroków, warsztaty pilatesowe, mobilizację powięziową i relaksację, ubezpieczenie NNW.

Koszt pobyt

 • w pokoju jednoosobowym  – 3630  zł/osobę
 • w pokoju dwuosobowym – 2880 zł/osobę
 • w pokoju trzyosobowym i czteroosobowym  – 2600 zł/osobę

Koszt pobytu osoby towarzyszącej nie biorącej udziału w zajęciach:

 • w pokoju dwuosobowym – 2380 zł/osobę
 • w pokoju trzyosobowym i czteroosobowym –  2100 zł/osobę

Pobyt dzieci – dzieci do 2 roku życia pobyt bezpłatny a powyżej 2 roku życia pobyt 100% płatny.

  W celu zarezerwowania miejsca na obóz należy wysłać wypełniony formularz zgłoszenia na adres source.studiopilates@gmail.com oraz dokonać wpłaty (w ciągu trzech dni roboczych od wysłania zgłoszenia)
  zadatku w wysokości 600 zł od osoby.

  Serdecznie zapraszam 😉
  Katarzyna Popławska

  Galeria

  Ubezpiecz swój wyjazd!

  Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej pomoże uchronić Cię przed finansowymi skutkami rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej również z powodu:

  -Epidemii Choroby Zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami,

  -Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami

  w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.

  Pamiętaj

  Zawarcie umowy ubezpieczenia może nastąpić tylko w terminie:

  1. gdy do rozpoczęcia podróży jest co najmniej 30 dni – w ciagu 7 dni (licząc od dania następnego) od daty zawarcia umowy podróży (w tym pierwszej usługi turystycznej) lub dokonania pierwszej wpłaty należności za podróż (w zależności od tego, co nastąpiło pierwsze),
  2. gdy do rozpoczęcia podróży jest , mniej niż 30 dni – w dniu zawarcia umowy podróży (w tym pierwszej usługi turystycznej) lub dokonania pierwszej wpłaty należności za podróż (w zależności od tego, co nastąpiło pierwsze)
  Wystarczy kliknąć na ikonę SIGNAL IDUNA i wypełnić formularz.

  Zarezerwuj wyjazd