hity

130 zł

$

Grupa

Nordic walking

opis
Jeśli nie możesz albo nie lubisz biegać czy jeździć na rowerze a chcesz pracować nad swoim układem sercowo-naczyniowym zachęcam do treningów Nordic Walking. Jest to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijów, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia.
Sport ten wziął początek od treningów narciarzy biegowych w Finlandii, którzy aby być w dobrej formie latem trenowali tylko z kijami. Prostota, łatwość, bezpieczeństwo oraz fakt, że można go uprawiać wszędzie bez względu na klimat i ukształtowanie terenu, spowodowało, że trening Nordic Walking szybko stał się bardzo popularny.

Trenować go może każdy, bez względu na wiek czy stan kondycji fizycznej. Chód z wykorzystaniem kijów jest nawet 40% bardziej efektywny niż bez nich. Podczas treningu Nordic Walking jesteśmy w stanie spalić ok. 400 kcal/godz.! Dla porównania zwykły spacer to ok. 280 kcal/godz. Treningowi poddawane są praktycznie mięśnie wszystkich części ciała, a badania dowodzą ich czynne zaangażowanie na poziomie około 90%. Obciążenie stawów kolanowych i kręgosłupa z każdym krokiem jest o około 5 kilogramów mniejsze niż przy zwykłym marszu. Oznacza to, że w trakcie godzinnego treningu obciążenie na kolanach jest o 10-13 ton mniejsze, przy jednoczesnym trenowaniu wytrzymałości i efektywności. Tętno stopniowo wzrasta do poziomu, który utrzymuje serce i układ krążenia w dobrej kondycji.

Aby umówić się na trening skontaktuj się ze mną i ustal dogodny dla Ciebie termin. Zapraszam!

Zarezerwuj trening

Wymagana zgoda

13 + 6 =