Dla kogo trening pilates?

„Contrology is complete coordination of body, mind, and spirit. Through Contrology you first purposefully acquire complete control of your own body and then through proper repetition of its exercises you gradually and progressively acquire that natural rhythm and coordination associated with all your subconscious activities” Joseph Pilates.

Swoją technikę Pilates nazwał „Contrology” czyli pełną koordynację ciała, umysłu i ducha. Jak mawiał, dzięki niej najpierw celowo uczymy się kontroli nad własnym ciałem, a następnie poprzez odpowiedni trening stopniowo, podświadomie nabywamy naturalny rytm i koordynację. Pilates, zatem, to nie tylko trening ale proces, który pozwala przywrócić prawidłowe wzorce ruchowe, równowagę ciała i jego ekonomiczną pracę. Proces ten, prowadzony jest świadomie z wykorzystaniem naturalnych czynników naszego ciała, swoistych przewodników, które z minimalnym stresem pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Jedynym efektem ubocznym tego procesu jest ciało silne, wytrzymałe, wolne od bólu i stresu. Mięśnie stają się długie i smukłe a podatność na urazy zminimalizowana. Zwiększa się świadomość ciała oraz pewność siebie. Czujemy się pełni energii i poruszamy z lekkością czyli osiągamy to co każdy, osoba po urazie czy sportowiec, chciałby osiągnąć.

Współcześnie metoda pilates rozwija się bardzo dynamicznie. Holistyczne podejście do ciałaintegracja ćwiczeń ze świadomością oraz odtwarzanie kontroli nerwowo-mięśniowej przyczynia się do długotrwałego osiągnięcia dobrego samopoczucia​ Jest techniką wszechstronną i odpowiednią prawie dla każdego, bez względu na wiekpłećstan fizjologiczny czy sprawność fizyczną. Z sukcesem jest wykorzystywana zarówno w rehabilitacji jak i treningu spotowym.

Warte uwagi

1. Zdrowy kręgosłup

2. FTM

(Funkcjonalny Trening Medyczny)

3. Fitness Wellness & SPA MANAGEMENT_FTM

0 komentarzy

Wyślij komentarz