Cytując Josepha Pilates’a…

„Contrology przwraca sprawnoścć fizyczną”

„Contrology to pełna koordynacja ciała, umysłu i ducha. Poprzez Contrology najpierw celowo zdobywasz całkowitą kontrolę nad własnym ciałem, a następnie poprzez odpowiednie powtarzanie jej ćwiczeń stopniowo i sukcesywnie nabywasz ten naturalny rytm i koordynację związaną ze wszystkimi twoimi podświadomymi działaniami. Ten prawdziwy rytm i kontrolę obserwuje się zarówno u zwierząt domowych, jak i u dzikich zwierząt – bez znanych wyjątków.

Contrology rozwija ciało równomiernie, koryguje niewłaściwe postawy, przywraca fizyczną witalność, ożywia umysł i podnosi ducha. W dzieciństwie, z rzadkimi wyjątkami, wszyscy korzystamy z dobrodziejstw naturalnego i normalnego rozwoju fizycznego. Jednak w miarę jak dojrzewamy, okazuje się, że żyjemy w ciałach, które nie zawsze są zgodne z naszym ego. Nasze ciała są pochylone, nasze ramiona są pochylone, nasze oczy są puste, nasze mięśnie są zwiotczałe i nasza witalność niezwykle obniżona, jeśli nie zniknęła. Jest to naturalny rezultat braku równomiernego rozwoju wszystkich mięśni naszego kręgosłupa, tułowia, ramion i nóg w trakcie wykonywania naszej codziennej pracy i czynności biurowych. 

Jeżeli będziesz wiernie wykonywał swoje ćwiczenia Contrology regularnie tylko cztery razy w tygodniu przez zaledwie trzy miesiące, tak jak to opisano w książce POWRÓT DO ŻYCIA, to przekonasz się, że rozwój twojego ciała zbliża się do ideału, a towarzyszy mu odnowiony wigor umysłowy i wzmocnienie duchowe. Contrology została zaprojektowana tak, by dać ci giętkość, naturalną grację i umiejętności, które będą bezbłędnie odzwierciedlone w sposobie, w jaki chodzisz, w jaki grasz i w jaki pracujesz. Rozwiniesz siłę mięśni z odpowiednią wytrzymałością, zdolność do wykonywania ciężkich obowiązków, do grania w uciążliwe gry, do chodzenia, biegania lub podróżowania na długich dystansach bez zbędnego zmęczenia ciała lub obciążenia psychicznego. I to bynajmniej nie jest koniec.

Jednym z głównych rezultatów Contrology jest zdobycie panowania nad umysłem, całkowitą kontrolą nad ciałem. Jakże wielu początkujących jest zdumionych i rozżalonych (nawet wytrenowani sportowcy w oczach opinii publicznej), gdy odkrywają, jak niewiele (jeżeli w ogóle) ćwiczeń z Contrology są w stanie wykonać poprawnie! Ich wcześniejsze niepowodzenia w regularnym i prawidłowym ćwiczeniu lub ich metoda treningu nie pomogły im. Istnieją również niezbite dowody na to, że funkcjonowanie mózgu uległo odpowiedniemu pogorszeniu. Sam mózg – właściwie rodzaj naturalnej centrali telefonicznej włączonej w nasze ciała jako środek komunikacji poprzez współczulny układ nerwowy do wszystkich naszych mięśni. Niestety czysty rozum odgrywa tylko niewielką rolę w życiu większości z nas. W praktycznie każdym przypadku codzienne akty, które wykonujemy, są regulowane przez to, co MYŚLIMY, co widzimy, słyszymy lub dotykamy, bez zatrzymywania się najpierw, aby przeanalizować lub przemyśleć możliwe wyniki naszych działań, dobrych lub złych. W wyniku przyzwyczajenia lub odruchowego działania mrugamy, robimy uniki i obsługujemy maszyny mniej lub bardziej automatycznie.

IDEALNIE, NASZE MIĘŚNIE POWINNY BYĆ POSŁUSZNE NASZEJ WOLI. Z TEGO POWODU NASZA WOLA NIE POWINNA BYĆ ZDOMINOWANA PRZEZ ODRUCHOWE DZIAŁANIA NASZYCH MIĘŚNI. Kiedy komórki mózgowe są rozwinięte, rozwija się również umysł. Nauczyciele zaczynają od narządów zmysłów. Contrology zaczyna się od kontroli umysłu nad mięśniami.

Poprzez ponowne rozbudzenie tysięcy normalnie uśpionych komórek mięśniowych, Contrology odpowiednio rozbudza tysiące uśpionych komórek mózgowych, aktywując w ten sposób nowe obszary i stymulując dalsze funkcjonowanie umysłu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wyraża tak wielkie zaskoczenie po pierwszym doświadczeniu z ćwiczeniami Contrology, spowodowane uświadomieniem sobie przez nich wynikającego z nich uczucia „uniesienia”. Po raz pierwszy od wielu lat ich umysły zostały naprawdę przebudzone. Dalsze stosowanie Contrology stale zwiększa normalny i naturalny dopływ czystej, bogatej krwi, która dopływa do mózgu i krąży w nim z odpowiednią stymulacją nowych obszarów mózgu, które wcześniej były uśpione. Co ważniejsze, w rzeczywistości rozwija więcej komórek mózgowych. G. Stanley Hall, wielki amerykański psycholog, zauważył: „Kultura mięśni jest budowaniem mózgu”. „

Cytat „PILATES Return to Life Through Contrology” Originally Published in 1945 as: Return to Life Through Contrology by Joseph H. Pilates and William John Miller.

Warte uwagi

1. Zdrowy kręgosłup

2. FTM

(Funkcjonalny Trening Medyczny)

3. Fitness Wellness & SPA MANAGEMENT_FTM

0 komentarzy

Wyślij komentarz