O metodzie pilates

O co w tym pilatesie chodzi?

W przeciągu kilku dekad Pilates opracował system około 500 ćwiczeń, które na początku nazwał „Contrology”, a które obecnie znane są jako metoda Pilatesa. Jest to holistyczna technika łącząca ciało i umysł, wykorzystująca ćwiczenia zintegrowane z oddechem w celu osiągnięcia dobrego samopoczucia. Poprzez świadomy ruch poprawiamy sprawność fizyczną, kontrolę ruchowo-mięśniową, stabilizację, mobilność oraz dobrostan psychiczny. 

Contrology to nie tylko zestaw ćwiczeń. To kompleksowe podejście do dobrego samopoczucia. To proces trwający całe życie. Pilates w swej teorii poruszył wiele czynników takich jak optymalne warunki spania, diety, przebywania na świeżym powietrzu, zmniejszenia aktywności fizycznej, techniki stania, chodzenia, oczyszczania się czy odpowiedniego stroju do ćwiczeń. 

„Sprawność fizyczna jest pierwszym warunkiem szczęścia. Nasza interpretacja sprawności fizycznej polega na utrzymywaniu jednolicie rozwiniętego ciała o zdrowym umyśle, w pełni zdolnego do naturalnego, łatwego i  satysfakcjonującego wykonywania wielu różnorodnych codziennych zadań, ze spontanicznie pojawiająca się radością i przyjemnością. (Pilates, 1945)

Metoda wraz z rozwojem nauki nieustająco ewoluuje. Wykonując ćwiczenia dąży się do zachowania naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz prawidłowych wzorców ruchowych. Nierzadko modyfikuje się ćwiczenia dopasowując je do indywidualnych potrzeb ćwiczącego.

Warte uwagi

1. Zdrowy kręgosłup

2. FTM

(Funkcjonalny Trening Medyczny)

3. Fitness Wellness & SPA MANAGEMENT_FTM

0 komentarzy

Wyślij komentarz